Sevilla wygrała z Realem Sociedad, Ben Yedder katem

Ivica Drusany/Shutterstock
Real Sociedad San Sebastian uległ u siebie Sevilla FC 0:4 (0:2) w ostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Anoeta jeszcze przed przerwą dwukrotnie w niespełna pięć minut piłkę do siatki gospodarzy skierował Wissam Ben Yedder. Francuz dwa razy przytomnie zachował się w polu karnym rywali i z bliska nie dał szans Geronimo Rulliemu.

Siedemnaście minut przed końcem Ben Yedder popisał się również świetną asystą, wykładając idealnie piłkę do Pablo Sarabii, który precyzyjnym płaskim strzałem przy słupku podwyższył na 0:3. Sukces przyjezdnych przypieczętował jeszcze siedem minut przed końcem ponownie Ben Yedder, kompletując hat-tricka w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy.

Dzięki trzeciej z rzędu, a zarazem jedenastej w sezonie wygranej zespół z Andaluzji awansował na pozycję wicelidera tabeli. Drużyna z Kraju Basków doznała natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na szóstej pozycji w klasyfikacji.