betclic

Siatkarze blisko awansu na igrzyska. Co muszą zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 21/09/15 16:29, Komentarzy: 2

0
2
Fot. FIVB

Po wspaniałej wygranej ze Stanami Zjednoczonymi polscy siatkarze nadal są niepokonani w Pucharze Świata. Biało-czerwonym coraz bliżej do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc turnieju, które gwarantują awans na igrzyska olimpijskie w Rio. 

9 zwycięstw, jakie do tej pory odnieśliśmy, stawia nas w roli lidera wyścigu. Za nami są Włosi oraz Amerykanie, obie kadry z jedną porażką. 

Jak widać przewaga jest minimalna i w wariancie pesymistycznym możemy wylądować poza premiowanymi awansem miejscami. Zespół Stephane'a Antigi czekają jeszcze dwa mecze. Najpierw z gospodarzami, Japonią (we wtorek rano polskiego czasu), następnie w środę z Włochami (4 nad ranem).

Najprościej byłoby oczywiście wygrać oba spotkania i być pewnym pierwszego miejsca. Co jednak w innym wypadku?

Jeżeli uda nam się pokonać Japonię, ale przegramy z Włochami 0:3 lub 1:3, a USA oba pozostałe mecze wygra, o układzie w pierwszej trójce będzie decydowała liczba punktów, bo wszystkie trzy zespoły będą miały po tyle samo zwycięstw.

Co najmniej drugiego miejsca możemy być pewni w przypadku, gdy wygramy z Japonią, a Włosi poniosą porażkę z Argentyną lub Stany Zjednoczone nie wygrają z Rosją. 

Jeśli jednak nasi rywale do awansu nie będą przegrywali (w tym również Włosi nie przegrają z Polakami), w dalszym ciągu zapewnimy sobie awans, jeśli pokonamy Japonię 3:0 lub 3:1, a z reprezentantami Italii doprowadzimy do tie-breaka.

Aktualna tabela Pucharu Świata: Źródło: własne/sport.pl/FIVB
Dodaj komentarz
Trampkarz
trzynastkaaa
Zarejestrowany od: 1114 dni
Ilość komentarzy: 11
Oceny: +36
21.09.2015 / 17:05:21
z wlochami bedzie ciezko, trzeba wyeliminowac juantorene z przyjecia, a zaytseva blokiem
Junior
Arek90
Zarejestrowany od: 648 dni
Ilość komentarzy: 17
Oceny: +104
Kibicuje:
FC Barcelona
21.09.2015 / 17:00:52
My tylko kalkulujemy zawsze tylko ile trzeba minimalnie pkt zeby awansowac;/ nie ma kalkulacji jestesmy mistrzami świata! wygrywamy ostatnie 2 spotkania za 3 pkt i reszte tabeli mamy głeboko w d...