Siatkarze o krok od igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 01/06/16 11:16, Komentarzy: 6

0
6

Polscy siatkarze pokonali Chiny 3:2 w czwartym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio. Mimo kompletu zwycięstw Polska z dziewięcioma punktami plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Prowadzą Francuzi, którzy mają na koncie jeden punkt więcej od biało-czerwonych.

Polacy rozpoczęli mecz w składzie: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Michał Kubiak, Mateusz Mika - Paweł Zatorski. Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Żadna z dwóch drużyn nie była w stanie wywalczyć większej przewagi. Ostatecznie partia po autowym zagraniu Karola Kłosa zakończyła się wygraną Chińczyków 28:26. Również drugi set należał do rywali Polaków, którzy wygrali go 25:20.

Przebudzenie nadeszło w trzeciej partii. Polacy zdecydowanie przejęli inicjatywę i rozbili przeciwników pozwalając im na zdobycie zaledwie 16 punktów. Tylko punkt więcej siatkarze z Chin ugrali w czwartym secie - to oznaczało tie break, który na szczęście miał podobny przebieg co dwie poprzednie partie. Polacy kontrolowali wynik i wygrali 15:10.

Po raz kolejny więc sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło: "kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3".

Przed Polakami jeszcze trzy mecze - z Wenezuelą, Iranem i Australią.