Siatkarze przegrywają po horrorze z Rosją!

Ostatnia aktualizacja: 13/08/16 22:07, Komentarzy: 34

22
34

Polacy po wygranych z Egiptem, Iranem i Argentyną już przed czwartą kolejką ligową byli pewni awansu do ćwierćfinału. Stawką meczu z Rosjanami było więc pierwsze miejsce w grupie. Porażka 2:3 sprawiła, że nasi siatkarze są dalej od osiągnięcia tego celu.

Gra mistrzów świata falowała. Pierwszego seta Polacy rozpoczęli od prowadzenia 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry podopieczni Stefana Antigi zdobyli tylko dwa punkty, natomiast Rosjanie aż dziesięć i zrobiło się 10:16 dla naszych rywali. Przewagi tej nie stracili już do końca seta, którego wygrali do osiemnastu.

W drugiej odsłonie Polacy i Rosjanie zamienili się rolami. Udane ataki Mateusza Miki, Michała Kubiaka i Bartosza Kurka pozwoliły wygrać biało-czerwonym tę partię do szesnastu.

Radość polskich kibiców nie trwała długo, bo w trzecim secie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki warunki znów dyktowała „Sborna”. Polacy odpowiadali zwłaszcza skutecznymi atakami Mateusza Bieńka, ale to było za mało. Rosjanie wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w setach 2:1.

Czwarty set w niczym nie przypominał trzech wcześniejszych. Żadna z drużyn nie była w stanie oderwać się na dystans większy niż trzy punkty. W połowie seta zarysowała się delikatna przewaga Polaków. Grę biało-czerwonych ciągnął Bartosz Kurek, który skutecznym atakiem zakończył tę partię. Polacy wygrali 25:22 i doprowadzili do tie-breaka.

W nim lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy przy zmianie stron prowadzili trzema punktami. Gra toczyła się punkt za punkt, a to była woda na młyn siatkarzy rosyjskich. Przy stanie 14:10 Polacy obronili trzy piłki meczowe, ale kolejna akcja przyniosła wygraną Rosji.

Polacy zajmują drugie miejsce w grupie ustępując Argentynie jedynie gorszym bilansem setów. Ostatnim rywalem mistrzów świata w tej fazie rozgrywek będą Kubańczycy, którzy do tej pory przegrali wszystkie swoje mecze.