Siedem goli w Neapolu, Legia rozbita

Trybex/Shutterstock
Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z SSC Napoli 2:5 w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Piłkarze Stanisława Czerczesowa zajęli czwarte miejsce w tabeli i odpadli z europejskich pucharów. Włoska drużyna wygrała wszystkie sześć spotkań w grupie.

Aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy, stołeczna drużyna musiała wygrać i liczyć na remis Clubu Brugge z FC Midtjylland. Mecz rozegranym w Herning zakończył się wynikiem 1:1 i drugie miejsce w grupie zajęła duńska drużyna.

Pierwszą bramkę w Neapolu, gospodarze strzelili w 34. minucie gry. Omar El Kaddouri podał piłkę do Nathaniela Chalobaha, który minął zwodem Michała Pazdana i zaskoczył Dusana Kuciaka, strzałem pod poprzeczkę.

Siedem minut później było 2:0. Tomasz Jodłowiec źle zrozumiał się z Igorem Lewczukiem, a ich błąd wykorzystał Lorenzo Insigne, który wykończył sytuację sam na sam z Kuciakiem.

W 57. minucie gry, piłkarze Mauricio Sarriego strzelili trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, z bliskiej odległości do bramki trafił Jose Callejon, który chwilę wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

W 62. minucie meczu, gola strzeliła Legia. Aleksandar Prijović wrzucił piłkę w pole karne, a bramkarza rywali pokonał Stojan Vranjes. Później jednak dwa razy na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. Wynik meczu na 5:2 w doliczonym czasie gry ustalił strzałem głową Prijović.

Kolejnym rywalem Legii będzie Piast Gliwice. Mecz 20. kolejki Ekstraklasy rozegrany zostanie w niedzielę na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

*****

SSC Napoli - Legia Warszawa 5:2 (1:0)
Bramki: Chalobah 32, Insigne 39, Callejon 57, Mertens 66, 90+1 - Vranjes 62, Prijović 90+2.

Napoli: Gabriel - Maggio, Chiriches (79. Luperto), Koulibaly (68. Albiol), Strinić - Lopez, Valdifiori, Chalobah - El Kaddouri, Insigne (55. Callejon), Mertens.

Legia: Kuciak - Bereszyński, Lewczuk, Pazdan, Broź - Duda (71. Trickovski), Jodłowiec, Vranjes - Kucharczyk (79. Dyego), Nikolić (60. Prijović), Guilherme.