Siedem goli w szlagierze, Szachtar pokonał Dynamo w Kijowie

photo-oxser/Shutterstock
Dynamo Kijów przegrało u siebie z Szachtarem Donieck 3:4 (2:1) w szlagierowym meczu 18. kolejki ukraińskiej Premier Liha.

Na Stadionie Olimpijskim do przerwy do siatki trafiali tylko gospodarze. Już w pierwszej minucie celnie przymierzył Brazylijczyk Junior Moraes, a zaledwie dwie minuty później niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki Jewhen Kaczeridi.

Kwadrans przed przerwą obrońcom tytułu ponownie prowadzenie dał Serhiej Rybałka, ale już pięć minut po zmianie stron wyrównał Brazylijczyk Fred.

Osiem minut później trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył Argentyńczyk Facundo Ferreyra, a dwie minuty przed końcem Kaczeridi po raz drugi nieszczęśliwie trafił do własnej bramki. Rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć Artem Besedin.

Dynamo, które kończyło zawody w podwójnym osłabieniu, doznało w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i traci do prowadzącego Szachtara już trzynaście punktów. Ekipa z Doniecka w bieżących rozgrywkach nie zaznała jeszcze porażki.

* * * * * *
Dynamo Kijów - Szachtar Donieck 3:4 (2:1)
Bramki: Junior Moraes 1, Rybałka 30, Besedin 90 - Kaczeridi 3-samobójcza, 88-samobójcza, Fred 50, Ferreyra 58.
Czerwone kartki: Junior Moraes (60, Dynamo).