betclic

"Siłą Irlandii Północnej jest zespołowość"

Ostatnia aktualizacja: 10/06/16 15:05, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com

Reprezentacja Polski w niedzielę zmierzy się z Irlandią Północną w swoim pierwszym meczu na Euro 2016. Szef banku informacji "Biało-Czerwonych", Hubert Małowiejski powiedział na konferencji prasowej, że siłą drużyny prowadzonej przez Michaela O'Neila jest gra zespołowa.

– Irlandia Północna to drużyna, która sama chętnie stawia się w roli autsajdera. To jednak najdłużej niepokonana reprezentacja w Europie. Nie poniosła porażki od dwunastu spotkań. To zespół, który w grupie wygrał m.in. z Grecją i Rumunią - powiedział Małowiejski. 

- W tym roku Irlandczycy nie stracili jeszcze gola z gry. Na pewno nie jest to drużyna, która przyjechała tu tylko po to, by zbierać doświadczenie. Siłą tej ekipy jest kolektyw, dobre przygotowanie fizyczne i to, że panuje tam dobra atmosfera. Na piłkarzach nie spoczywa presja, a jest to przecież 25. drużyna w rankingu FIFA. Czeka nas trudne spotkanie. Nasi rywale grają w klubach z Premier League i Championship. Wiadomo jaki styl gry prezentują – dodał.

– W reprezentacjach Irlandii i Szkocji, z którymi mierzyliśmy się podczas eliminacji było więcej piłkarzy z Premier League, ale gra Irlandii Północnej o wiele bardziej opiera się na kolektywie. Piłkarze mają wysokie cechy wolicjonalne – zakończył szef banku informacji.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Nicei. Kolejnymi rywalami drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę będą Niemcy i Ukraińcy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
Bombadil97
Zarejestrowany od: 326 dni
Ilość komentarzy: 1398
Oceny: +6483
Kibicuje:
Arsenal Londyn Manchester United Liverpool FC Newcastle United Fulham Ajax Amsterdam Polska Real Madryt
10.06.2016 / 16:02:24
Naszą siłą też jest zespołowość i atmosfera, a sądzę, że nasi piłkarze mają zdecydowanie więcej do pokazania.
Kluczowy zawodnik
Football93MyLife
Zarejestrowany od: 337 dni
Ilość komentarzy: 2716
Oceny: +15509
Kibicuje:
Arsenal Londyn Liverpool FC West Ham United Polonia Warszawa Cracovia Polska Atlético Madryt
10.06.2016 / 15:57:07
Mogą i mieć armie jedenastu i tak po pierwszym meczu bedą mieć na koncie zero punktów :)