Siódmy gol w sezonie Glika pomógł w zwycięstwie Monaco [VIDEO]

Shutterstock
Monaco pokonało Guingamp 2:1 w meczu 27 kolejki Ligue 1. Zwycięstwo swojej drużynie zapewnili Kamil Glik do spółki z Fabinho.

W 14 minucie goście liczyli na rzut karny - w "szesnastce" przewrócił się pociągany za koszulkę Falcao, ale sędzia uznał, że to za mało, by wskazać na "wapno".

W 24 minucie wynik spotkania otworzył Kamil Glik, zdobywając swojego siódmego gola w sezonie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego podbił Briand, a polski obrońca wślizgiem skierował piłkę do siatki.

W 38 minucie Falcao mógł zdobyć pięknego gola nożycami, ale bramkarza Guingamp wyręczył jeden z jego defensorów.

Więcej bramek do przerwy nie padło, Monaco prowadziło 1:0.

W drugiej połowie również nie obejrzeliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Goście zadowolili się skromnym prowadzeniem i ograniczali swoje ataki do pojedynczych kontr.

Dopiero w 72 minucie Diallo wygrał z Glikiem walkę o górną piłkę, ale jego strzał okazał się niecelny. Dwie minuty później na boisku pojawił się Mbappe i chwilę później próbował przelobować bramkarza rywali, jednak ten sięgnął piłkę.

W 84 minucie ponownie Mbappe stanął przed szansą, ale zmarnował świetne, prostopadłe podanie. Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik został w polu karnym zahaczony przez golkipera i sędzia podyktował "jedenastkę". Na bramkę zamienił ją Fabinho.

W 90 minucie Didot zdobył dla gospodarzy gola honorowego. To było jednak wszystko, na co stać było tego dnia Guingamp - ostatecznie Monaco wygrało 2:1 i zachowuje pozycję lidera Ligue 1.