Skandal w Ligue 1. Bramkarz Lyonu obrzucony petardami [VIDEO]

youtube
Skandal podczas meczu FC Metz - Olympique Lyon w Ligue 1. Spotkanie zostało przerwane po tym, jak Anthony Lopes, bramkarz gości, został obrzucony petardami.

Do incydentu doszło jeszcze w pierwszej połowie meczu, gdy gospodarze prowadzili 1:0. Lopez został ogłuszony rzuconą z trybun petardą i upadł na boisko. Gdy lekarze Olympique udzielali mu pomocy, tuż obok portugalskiego bramkarza wybuchła kolejna petarda. Eksplozję odczuł też jeden z członków sztabu medycznego Lyonu.

Sędzia postanowił przerwać mecz. Po 45 minutach podano informację, że spotkanie nie zostanie dokończone. Lopes trafił do szpitala na szczegółowe badania. Na razie nie ma informacji o jego stanie zdrowia.

- Kiedy Lopes wrócił do szatni, to był kompletnie oszołomiony. Nie wiedział gdzie jest. Liczę na surową karę dla Metz i walkower dla Olympique - powiedział Jean-Michel Aulas, prezydent klubu z Lyonu.

Klub z Metz wydał oświadczenie, że zidentyfikował winnych incydentu na nagraniu ze stadionowego monitoringu. Mają być wobec nich wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.
Źródło: fourfourtwo.com