betclic

Skoki: Mistrzostwa Polski odbędą się w Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 14/03/16 18:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. SB68Manm, wikicommons

Tuż po zakończeniu rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich i finale w Planicy odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach, które rozegrane zostaną w dniach 22-23 marca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince - czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy będą walczyć o tytuł indywidualnego mistrza Polski, którego bronić będzie Kamil Stoch, natomiast kolejnego dnia rozegrany zostanie konkurs drużynowy. 

Przed rokiem rywalizacja w krajowym czempionacie odbywała się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tytuł zimowego mistrza Polski wywalczył wtedy Kamil Stoch, a obok niego na podium stanęli wicemistrz Andrzej Stękała oraz brązowy medalista Piotr Żyła. W konkursie drużynowym złota bronić będzie pierwszy zespół klubu AZS Zakopane. Maciej Kot, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny oraz Andrzej Stękała rok temu zdominowali rywalizację i o ponad 50 punktów wyprzedzili zawodników z WSS Wisła (Piotr Żyła, Artur Kukuła, Tomasz Byrt i Aleksander Zniszczoł). Brązowy medal w Zimowych Mistrzostwach Polski zdobyła natomiast pierwsza drużyna TS Wisły Zakopane w składzie: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Dawid Jarząbek i Andrzej Gąsienica. 

Program MP:

22.03.2016, wtorek – indywidualny konkurs skoków


- 10:00 - odprawa techniczna
- 10:30 - trening wolny
- 15:30 - kwalifikacje
- 17:00 - I seria konkursowa 
   seria finałowa
   dekoracja zwycięzców

23.03.2016, środa - drużynowy konkurs skoków

- 12:30 - seria próbna 
- 13:45 - I seria konkursowa
   seria finałowa
   dekoracja zwycięzców
Źródło: pzn.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!