Skorupski obronił rzut karny, ale Napoli lepsze od Empoli [VIDEO]

Shutterstock
Empoli FC przegrało u siebie z SSC Napoli 2:3 (0:3) w pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki włoskiej Serie A.

Siedem minut przed przerwą kolejną "jedenastkę" wykorzystał Insigne, po raz drugi wpisując się tego dnia na listę strzelców.

Dwadzieścia minut przed końcem nadzieję miejscowych podtrzymał po strzale z rzutu wolnego Marokańczyk Omar El Kaddouri, a dwanaście minut później kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił Massimo Maccarone.

Na więcej wicemistrzowie Włoch już nie pozwolili i zespół z Toskanii doznał w ten sposób siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach, po której wciąż jest tuż nad strefą spadkową.

"Błękitni" natomiast dzięki trzeciej wygranej z rzędu i dziewiętnastej w sezonie przesunęli się na pozycję wicelidera klasyfikacji. Na ostatnie siedem minut w szeregach zespołu z Kampanii pojawił się Arkadiusz Milik, zastępując Mertensa. Piotr Zieliński całe zawody obejrzał z ławki rezerwowych.