betclic

Skorża: Basel to maszynka do wygrywania.

Ostatnia aktualizacja: 01/10/15 10:40, Komentarzy: 3

0
3
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

W przeddzień meczu II kolejki Ligi Europy - Maciej Skorża spotkał się z dziennikarzami w Bazylei. Trener Mistrza Polski nie ukrywał, że Kolejorza czeka trudne zadanie.

- Od dnia losowania wydarzyło się dużo rzeczy, które nas zaskoczyły. Liczyliśmy, że przyjedziemy do Bazylei w zupełnie innych nastrojach. W lidze nasza sytuacja jest bardzo poważna, dlatego będziemy musieli ratować ten sezon. Cieszymy się jednak, że gramy z tak dobrym przeciwnikiem jak FC Basel. W przypadku osiągnięcia tutaj dobrego wyniku, może być to dla nas bardzo budujące na przyszłość - mówił opiekun poznańskiej ekipy cytowany przez lechpoznan.pl.

Kolejorz zmierzy się z Mistrzem Szwajcarii już trzeci raz w tym sezonie. Bilans tych spotkań nie jest jednak zbyt korzystny dla niebiesko-białych. Podopieczni Macieja Skorży przegrali w tym sezonie zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

- Mecz w Bazylei był jednym z lepszych w tym sezonie. Chcielibyśmy zagrać podobnie, ale z tą różnicą, że musimy być bardziej skuteczni i strzelać bramki - przekonuje trener Mistrza Polski. Po losowaniu spodziewaliśmy się zupełnie innej atmosfery w naszym obozie. Wtedy przyjeżdżaliśmy tutaj z nadzieją na grę w Lidze Mistrzów. Teraz jednak zrobimy wszystko aby awansować z grupy Ligi Europy - kontynuował trener.

Zarówno Mistrz Polski, jak i Mistrz Szwajcarii rozegrali już 10 spotkań w swoich ligach. O ile jednak FC Basel zajmuje w Super League pierwsze miejsce z sześciopunktową przewagą nad resztą stawki - to Kolejorz jest ostatnią drużyną w tabeli.

- Drużyna z Bazylei jest jeszcze lepsza, niż dwa miesiące temu. Zawodnicy lepiej funkcjonują, ekipa stała się maszynką do wygrywania - komplementuje zawodników Mistrza Szwajcarii szkoleniowiec Lecha. - My mamy swoje kłopoty, które staramy się przezwyciężyć. Jeżeli będziemy w stanie jutro zdobyć punkty - może to być dla nas ważny moment w tym sezonie - podsumowuje.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
WhiteStar98
Zarejestrowany od: 969 dni
Ilość komentarzy: 1236
Oceny: +14150
Kibicuje:
Bayern Monachium Wisła Kraków Wisła Płock Polska Sevilla
04.10.2015 / 12:26:29
Skoro Basel to maszynka do wygrywania. to Lech jest maszynką do przegrywania. Taka analogia.
Junior starszy
Matys666
Zarejestrowany od: 1204 dni
Ilość komentarzy: 338
Oceny: -202
01.10.2015 / 22:31:52
Mowa ogólem o polskiej piłce nożnej
Junior starszy
Matys666
Zarejestrowany od: 1204 dni
Ilość komentarzy: 338
Oceny: -202
01.10.2015 / 22:30:04
Powiem tak jeśli Polską Ligą nie zaczną sie interesować prywatni sponsorzy Z dużą kasą na klub będzie jak zawsze Mamy ambicje i huj koniec Mowa ogółem o polskich ligach Bo PZPN to tylko zgraja ludzi byłych sportowców którzy huja wiedzą o polskich realiach piłki nożnej Gówno Gówno i jeszcze raz Gówno Bo każdy klub jest uzależniony od ich syfu