betclic

Skorża: jestem przerażony

Ostatnia aktualizacja: 15/08/15 08:00, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

To przechodzi najgorsze wyobrażenia - mówi Maciej Skorża po porażce Lecha z Zagłębiem Lubin.

Lech fatalnie rozpoczął sezon. Po pięciu meczach ma na swoim koncie tylko cztery punkty. Wczoraj w kiepskim stylu przegrali w Lubinie z Zagłębiem 1:2.

- Pierwsza połowa była bardzo zła w naszym wykonaniu, fatalna w każdym aspekcie. Straciliśmy dwie bardzo łatwe bramki i do tego Gergo. Próbowaliśmy w drugiej połowie odwrócić wynik, zmienić obraz gry, to nam się udało, ale byliśmy niedokładni i za mało skuteczni w polu karnym. Jestem przerażony, że powtarza się historia z Krakowa i po kilku minutach gry tracimy bramkę, nie wiem co siedzi w głowach zawodników. Niestety, na chwilę obecną ewidentnie nie potrafimy sobie poradzić z grą na dwa fronty - mówił po meczu Maciej Skorża, którego cytuje oficjalna strona Lecha.

Mistrzowie Polski mają duży problem z pogodzeniem wszystkich rozgrywek. 

- To był nasz jedenasty mecz w tym sezonie. Wprawdzie tylko Marcin Kamiński zagrał we wszystkich, ale po niektórych zawodnikach widać brak świeżości i dynamiki. Dziś duży ciężar spoczywał na piłkarzach nowych i młodych. Widać było, że co innego być elementem w sprawnie działającej maszynce, a co innego, gdy na nich gra się opiera. Wiedzieliśmy już w poprzednim sezonie, że mamy tak naprawdę 12-13 zawodników, których trudno zastąpić i jak większa grupa wypadała to mieliśmy problemy - uważa trener Lecha.

Skorża przyznaje, że sytuacja Lecha wygląda bardzo źle. Szkoleniowiec obawia się olbrzymich kłopotów po ewentualnym awansie do fazy grupowej Ligi Europy. To cel "Kolejorza" i rzecz niezbędna dla dalszego rozwoju klubu.

- W takich tarapatach jako trener chyba jeszcze w żadnym klubie nie byłem. Okoliczności są dosyć specyficzne i uczymy się dopiero nowej rzeczywistości dla nas. Nikt nie zakładał, że będzie to tak bolesna nauka. Trzeba liczyć, że będziemy potrafili się pozbierać, ale też myślę jak to będzie wyglądało, gdy uda się awansować do Ligi Europy. Jeśli tak jak teraz to idąc dalej w tym kierunku, możemy mieć bardzo duże kłopoty. Sytuacja wygląda bardzo źle, to co zrobiliśmy w tych pięciu meczach przechodzi najgorsze wyobrażenia - przyznaje Skorża.
Źródło: Lech Poznań
Dodaj komentarz
Junior starszy
Messi91REM
Zarejestrowany od: 1059 dni
Ilość komentarzy: 307
Oceny: +3472
Kibicuje:
Polska FC Barcelona
15.08.2015 / 10:07:59
No to Lech wpuści nieuprawnionego zawodnika z Węgrami żeby nie zagrać w LE :)
Trampkarz
MasakratorGimba
Zarejestrowany od: 943 dni
Ilość komentarzy: 2
Oceny: +5
Kibicuje:
Arsenal Londyn Wisła Kraków
15.08.2015 / 09:05:46
"W takich tarapatach jako trener chyba jeszcze w żadnym klubie nie byłem. Okoliczności są dosyć specyficzne i uczymy się dopiero nowej rzeczywistości dla nas. Nikt nie zakładał, że będzie to tak bolesna nauka. Trzeba liczyć, że będziemy potrafili się pozbierać, ale też myślę jak to będzie wyglądało, gdy uda się awansować do Ligi Europy."

Byłeś już w takim klubie Maciuś - Wisła Kraków. Nic Ci to nie mówi? Levadia. Tam również tego włoskiego "specjalistę" Terzottiego ściągnąłeś. Wyniki masz jakie masz. Ale takie rezultaty jak się nie uczy człowiek na błędach. Jesteś jak polska liga - pewnego, europejskiego poziomu nie przeskoczysz.

Tabela