betclic

Skorża: Nawet 6:0 nie jest gwarancją awansu

Ostatnia aktualizacja: 26/08/15 20:58, Komentarzy: 1

0
1
Fot. asinfo

Szkoleniowiec Lecha Poznań, Maciej Skorża z dużym spokojem podchodzi do rewanżowego starcia z Videotonem w ramach czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Opiekun Kolejorza podkreślił, iż w europejskich pucharach żaden wynik nie daje gwarancji awansu do następnej fazy. 

Do drugiego starcia z mistrzem Węgier polski zespół przystępuje z trzy bramkową zaliczką. Zapewnili ją Karol Linetty, Denis Thomalla oraz Łukasz Trałka, którzy w pierwszym spotkaniu wpisali się na listę strzelców. 

- To chyba najwyższa zaliczka jaką wywalczyła moja drużyna w europejskich pucharach. W piłce nożnej jednak nawet 6:0 nie jest gwarancją awansu. Nie mówmy o komfortowej sytuacji, bo jeszcze zawodnicy wyjdą zbyt rozleniwieni – powiedział Maciej Skorża, cytowany przez oficjalną stronę mistrzów Polski.

- Musimy zapomnieć o wyniku z Poznania i ciężko walczyć, by awansować. Mamy solidną zaliczkę i chcemy "postawić kropkę nad i", uczynić to w dobrym stylu. Videoton to drużyna, której należy się szacunek, a najlepiej o moim stosunku do tej rywalizacji świadczy fakt, że oszczędzaliśmy niektórych graczy w meczu z Piastem po to, by jutro byli w najwyższej formie - kontynuował.

- Przy dojściu do zdrowia kontuzjowanych nasze wyniki na pewno będą lepsze i gra na dwa fronty może się powieść. Jeśli jednak dopadnie nas fala kontuzji, być może będziemy wybierać. Na pewno nie chcemy stracić szansy na grę w pucharach w przyszłym sezonie, więc rozgrywki ligowe będą coraz ważniejsze. Na razie w fazie grupowej nie jesteśmy, więc nie rozwijajmy tematu. Bardzo chcemy mieć ten problem i dopiero po awansach będziemy myśleli o priorytetach – zaznaczył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Trampkarz
Helmuciak
Zarejestrowany od: 1207 dni
Ilość komentarzy: 23
Oceny: -84
26.08.2015 / 21:46:32
zaliczke 6:0 z pierwszego meczu to chyba tylko Lech mógłby przepierdolić...