betclic

Skorża nie musi obawiać się o posadę. Jeszcze nie...

Ostatnia aktualizacja: 22/09/15 11:30, Komentarzy: 0

0
0
Fot. LensTravel / Shutterstock.com

Lech Poznań jest ostatni w tabeli Ekstraklasy, notuje najgorszą passę od jedenastu lat, ale Maciej Skorża na razie nie musi obawiać się dymisji. Szkoleniowiec cieszy się zaufaniem władz klubu.

"Przegląd Sportowy" informuje, że szefowie Lecha zapewnili Skorżę, że nie planują zmiany trenera. Słowa miały paść w poprzedni poniedziałek, ale od razu zaznaczono, że sytuacja nie zmieni się nawet po porażce z Jagiellonią.

Władze Lecha w ostatnich latach zapracowały na opinię wyjątkowo cierpliwych. Kilka kryzysów w "Kolejorzu" przed zwolnieniem przetrwał Mariusz Rumak. Wcześniej długo przed dymisją bronił się Jose Mari Bakero. Wcześnie zwolniono za to Jacka Zielińskiego, który stracił posadę niedługo po zdobyciu mistrzostwa Polski w 2010 roku. Lech, tak jak teraz, słabo rozpoczął nowy sezon, ale powoli zaczął się odbudowywać. Nie uratowało to jednak Zielińskiego, choć mówi się, że tamta decyzja miała związek z zamieszaniem trenera w aferę korupcyjną. 

Skorża musi jednak w końcu zacząć wygrywać, bo sytuacja Lecha robi się bardzo trudna. Olbrzymie znaczenie może mieć środowy mecz z Ruchem Chorzów w Pucharze Polski, który wydaje się całkiem wygodną drogą do europejskich pucharów wobec słabej postawy "Kolejorza" w lidze. Z kolei w sobotę mecz na dnie naszej Ekstraklasy - Lech podejmie w Poznaniu przedostatniego w tabeli Górnika Zabrze.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!