betclic

Skorża: Wynik jest za wysoki

Ostatnia aktualizacja: 30/07/15 07:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Przełomowym momentem meczu była czerwona kartka Tomasza Kędziory - mówił Maciej Skorża po meczu Lecha z FC Basel. Mistrzowie Polski przegrali ze Szwajcarami 1:3 i praktycznie stracili szanse na awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

- Uważam, że przez długi czas graliśmy dziś niezły mecz. Byliśmy nieskuteczni, ale całkiem dobrze radziliśmy sobie ze Szwajcarami - powiedział trener "Kolejorza". - Przełomowym momentem było nasze osłabienie, co mocno zdezorganizowało grę i nie potrafiliśmy już panować nad sytuacją na boisku. Wcześniej mieliśmy sytuacje, które powinniśmy wykorzystać, a na tym poziomie jeśli popełnia się proste błędy to się za to słono płaci. Dziś FC Basel pokazało nam jak się gra w Europie, poza świetnie obronionym przez Jasmina Buricia rzutem karnym, wykorzystali wszystkie sytuacje, jakie sobie stworzyli. Mieliśmy dziś przykład konfrontacji z mocną drużyną, która ma swoją markę w Europie.

Skorża uważa, że wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu. - Mam ogromny niedosyt, ponieważ wynik jest za wysoki. Niewątpliwie to też lekcja dla nas jak z zimną krwią klasowa drużyna potrafi wykorzystać błędy. Z drugiej strony weźmy pod uwagę, że z ławki wchodzi Marc Janko. Takiego napastnika nie ma w całej naszej lidze, także doceńmy trudność zadania, przed którym stanął dzisiaj zespół. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy bardzo rozczarowani i wręcz źli, jak wszystko się potoczyło. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale zamierzamy walczyć do końca - zakończył trener Lecha.
Źródło: Lech Poznań
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!