Skromna wygrana FC Utrecht z Heerenveen

mr3002/Shutterstock
FC Utrecht pokonał u siebie SC Heerenveen 1:0 w ostatnim niedzielnym meczu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił w pierwszej połowie Andreas Ludwig. Ten sam zawodnik w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką. Goście również skończyli mecz w osłabieniu, bowiem cztery minuty wcześniej drugą żółtą kartkę otrzymał Sam Larsson.

Podopieczni Erika ten Haga po tej wygranej awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 34 punkty. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z PSV Eindhoven.

Natomiast zespół prowadzony przez Jurgena Streppela ma „oczko” mniej i plasuje się lokatę niżej. Jego kolejnym rywalem będzie AZ Alkmaar.