Skromne zwycięstwo Celty Vigo

Natursports/Shutterstock
Celta Vigo wygrała przed własną publicznością z Espanyolem Barcelona 1:0 (1:0) w meczu piętnastej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Publiczność zgromadzona na Estadio de Balaidos jedynego gola obejrzała w 42. minucie. Wówczas Iago Aspas wykorzystał podanie Pablo Pedro Hernandeza i przelobował golkipera przyjezdnych.

Tuż po przerwie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został autor wcześniejszej asysty, Pablo Hernandez. Pomimo gry w osłabieniu, gospodarze zdołali utrzymać wynik.

Podopieczni Eduardo Berizzo mają w swoim dorobku 28 punktów i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. "Pericos" zgromadzili 17 "oczek" i plasują się na dwunastej pozycji.

W następnej kolejce Celta zmierzy się na wyjeździe z Granadą CF. Z kolei Espanyol podejmie u siebie UD Las Palmas.