Skromne zwycięstwo Lyonu, gol Lacazette

jejecam, wikipedia
Olympique Lyon odniósł czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze Huberta Fourniera wygrali na własnym stadionie 1:0 ze Stade Reims.

Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Alexandre Lacazette w 44. minucie gry. 24-latek oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od nogi Francka Signorino i wpadła do bramki bezradnego Johny'ego Placide. Król strzelców ligi francuskiej z ubiegłego sezonu, mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale kilka minut wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.

Dzięki wygranej Lyon awansował na czwarte miejsce w tabeli. Drużyna ze Stade Gerland ma na swoim koncie piętnaście punktów. Taki sam dorobek zgromadziło Reims, które jest na piątej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem Lyonu będzie AS Monaco. Mecz dziewiątej kolejki Ligue 1 odbędzie się 16 października. Dzień później Reims zmierzy się z Caen.