Słabe noty Lewandowskiego. "Gdzie podziało się jego opanowanie?"

CosminIftode / Shutterstock.com
Robert Lewandowski nie będzie dobrze wspominał meczu Bayernu z Borussią w Pucharze Niemiec. Jego drużyna przegrała 2:3, a on nie wykorzystał dobrych okazji do zdobycia gola. Teraz zbiera kiepskie recenzje od mediów.

Kapitan reprezentacji Polski wciąż odczuwa skutki urazu, którego doznał w niedawnym meczu z Borussią w Bundeslidze. Być może właśnie z tego powodu jego gra nie wygląda ostatnio najlepiej.

"Przegląd Sportowy" uznał Lewandowskiego za najgorszego piłkarza Bayernu we wczorajszym spotkaniu - przyznał mu notę 3 (skala 1-10). "Bardzo słaby mecz Polaka. Zmarnował doskonałą sytuację na 3:1. Był zdecydowanie mniej aktywni niż zwykle" - czytamy w komentarzu.

Lewandowski kiepskie oceny zbiera też w niemieckich mediach. "Abendzeitung Munchen" przyznało mu notę 5 (skala 1-6, 1 to nota najwyższa). "Lewandowskiego wciąż boli bark. Polak nie był gotowy na sto procent gotowy do gry w meczu z byłym klubem. Było to widać choćby wtedy, gdy nie wykorzystał doskonałej okazji w końcówce pierwszej połowy" - uzasadnia gazeta.

Podobnie grę Polaka ocenił "Tageszeitung Muenchen". "Miał bardzo trudne zadanie w walce z solidną obroną Borussii. Zmarnował doskonałą sytuację pod koniec pierwszej połowy" - zauważa autor artykułu.

Grę Lewandowskiego nisko ocenił też "Sport Bild", który przyznał mu 5 (skala 1-6, 1 to nota najwyższa). "Gdzie podziało się jego opanowanie? Miał dwie wielkie okazje do zdobycia gola, ale zatrzymał go Roman Burki" - komentuje dziennik.
Źródło: Przegląd Sportowy, tz.de, Sport Bild