betclic

"Słabsze nie mogą pociągnąć na dno bogatszych"

Ostatnia aktualizacja: 17/12/15 19:38, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski coraz poważniej zastanawia się nad połączeniem Nice Polskiej Ligi Żużlowej z rywalizacją na najniższym szczeblu.

- Niedawno prezesi klubów pierwszej ligi mówili kategorycznie, że nie chcą połączenia. Jeśli jednak po stworzeniu pierwszej ligi w sile ośmiu zespołów zostaną nam trzy drużyny, to wtedy nie ma sensu robić osobnej drugiej ligi - podkreślił Witkowski dla oficjalnej strony reprezentacji Polski.

- Trzeba się poważnie zastanowić nad tym, czy nie lepiej to połączyć. Jest taki pomysł, żeby zrobić jedną niższą ligę z podziałem na dwie grupy. Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański ma porozmawiać z klubami, zrobić burzę mózgów i zastanowić się co będzie lepszym rozwiązaniem - ujawnił sternik PZM.

- Każdy musi jednak szczerze określić, na jakie pieniądze od samorządów i sponsorów może liczyć. To ważne, bo przecież wiemy, że jest duża różnica między PGE Ekstraligą i pierwszą ligą, a jeszcze większa między pierwszą i drugą - kontynuował Witkowski.

- Nie możemy dopuścić do sytuacji, że te najsłabsze finansowo kluby pociągną za sobą na dno tych odrobinę bogatszych. Trzeba odważnej dyskusji i naprawdę mądrego podziału. Czas nas niestety goni, bo do końca miesiąca musi być wszystko ustalone. Są już kalendarze FIM i FIM Europe, dlatego aż się prosi, żeby wreszcie opracować kalendarz ligi - podsumował Witkowski.

(za polskizuzel.pl)
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!