Słaby start Polek w strzelectwie

lazyllama / Shutterstock.com
Sylwia Bogacka nie obroni srebrnego medalu z igrzysk olimpijskich w Londynie. Polka odpadła w eliminacjach strzelania z karabinka pneumatycznego z 10 m.

Każda z zawodniczek miała 40 prób. Do finału, którego start zaplanowano w sobotę o 15:30 czasu polskiego, awansowało tylko osiem najlepszych zawodniczek. Niestety W tym elitarnym gronie zabrakło Polek.

Bogacka, druga zawodniczka igrzysk w Londynie w tej specjalności, była typowana wśród polskich kandydatów do medali. W eliminacjach zajęła jednak dopiero 40. miejsce. Jej wynik to 409,1 pkt.

W finale nie zobaczymy też drugiej z Polek. Agnieszka Nagaj z 412,8 pkt zajęła 29. miejsce.

W eliminacjach padł nowy rekord olimpijski. Ustanowiła go China Li Du, która zdobyła 420,7 pkt.
Źródło: sport.pl