Śląsk lepszy od rywala z Turcji w FIBA Europe Cup

Trybex/Shutterstock
Koszykarze Śląska Wrocław pokonali Royal Hali Gaziantep 73:68 w swoim ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej FIBA Europe Cup.

Wrocławianie od samego początku bardzo dobrze spisywali się na parkiecie i już pierwszą kwartę kończyli z 8-punktową przewagą. W drugiej kwarcie kontrolowali grę i powiększali stopniowo przewagę - prowadzili już nawet 29:15. Ale wtedy rywale zaczęli odrabiać straty i pod koniec drugiej partii przewaga Śląsk wynosiła 8 punktów.

Druga połowa miała dosyć szokujący przebieg. Polski zespół na początku prowadził 43:33, by za moment przegrywać 47:56. Kiedy wydawało się, że Turcy dowiozą przewagę do końca meczu, koszykarze Śląska zaliczyli wspaniałą serię 11 zdobytych punktów, nie tracąc przy tym żadnego. Wrocławianie wrócili do gry, wyrównując stan spotkania, a potem po zaciętym boju wygrali je ostatecznie 73:68.

Śląsk Wrocław już wcześniej wywalczył awans do dalszej fazy.

WKS Śląsk Wrocław - Royal Hali Gaziantep 73:68 (19:11, 17:17, 13:28, 24:12)

WKS Śląsk: Williams 17, Madden 16, Jankowski 11, Heath 11, Sutton 8, Chanas 4, N.Kulon 4, Kovalenko 2, Jarmakowicz 0, Smith 0.
Źródło: sportowefakty.wp.pl