Śląsk przegrał z Legią w Warszawie

asinfo
Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 1:0 w meczu szesnastej kolejki Ekstraklasy. Dla piłkarzy Tadeusza Pawłowskiego było to ósme ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Legia podchodziła do spotkania ze Śląskiem po środowej wygranej z Chojniczanką Chojnice w ćwierćfinale Pucharu Polski. Stołeczna drużyna wyszła w takim samym składzie jak w ostatnim meczu Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin. W pierwszej jedenastce Śląska doszło do dwóch zmian w stosunku do przegranego spotkania z Cracovią.

Pierwszą dobrą okazję gospodarze przeprowadzili w 28. minucie spotkania. Michał Kucharczyk przejął piłkę na połowie rywali i przeprowadził rajd środkiem boiska. Po minięciu dwóch obrońców, zdecydował się na strzał, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką.

Siedem minut później, bliscy strzelenia gola byli goście. Jacek Kiełb wykorzystał błąd obrońców Legii i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał nie trafił w bramkę. Stołeczna drużyna odpowiedziała akcją, w której Tomasz Jodłowiec dryblował w polu karnym. 30-letni pomocnik nie potrafił jednak zaskoczyć Mariusza Pawełka i do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

Jedenaście minut po zmianie stron Legia mogła wyjść na prowadzenie. Nemanja Nikolić zagrał prostopadłą piłkę do Kucharczyka, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem. 34-letni golkiper zdołał instynktownie obronić jego strzał.

W 72. minucie Legia strzeliła jedynego gola w tym meczu. Guilherme dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a Michał Kucharczyk zgrał ją do Aleksandara Prijovicia. Szwajcar, który chwilę wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych, z bliska trafił do bramki. Dla 25-letniego napastnika był to drugi gol w Ekstraklasie.

Po wygranej, Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma osiem punktów straty do prowadzącego w lidze, Piasta Gliwice. Śląsk jest czternasty.

Następnym rywalem zawodników Stanisława Czerczesowa będzie FC Midtjylland. Mecz piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się w czwartek. W europejskich rozgrywkach Legia ma obecnie na swoim koncie jeden punkt i zajmuje ostatnie miejsce w grupie D. Aby awansować do kolejnej rundy, musi wygrać dwa pozostałe spotkania i liczyć na zwycięstwo Napoli z Clubem Brugge oraz remis belgijskiej drużyny z FC Midtjylland.

* * * * * *

Tak padła bramka:

72' Prijović
Guilherme dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę do Aleksandara Prijovicia zgrał Michał Kucharczyk. Szwajcar z bliskiej odległości skierował ją do bramki.

Zawodnik meczu: Prijović
Napastnik Legii Warszawa wszedł na boisko z ławki rezerwowych i chwilę później wpisał się na listę strzelców.

Ciekawostka meczu: Swój 50. mecz w barwach Legii rozegrał Igor Lewczuk. 30-letni stoper występuje w warszawskiej drużynie od lipca 2014 roku.