Śląsk zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski

asinfo
W drugim wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko - Biała 1:0. Gola, dającego podopiecznym Tadeusza Pawłowskiego awans do ćwierćfinału, strzelił w 58. minucie Marcel Gecov, dla którego było to premierowe trafienie w barwach wrocławian.

Przypomnijmy, że dolnośląski zespół jeszcze nigdy nie zdobył na poziomie Ekstraklasy trzech punktów w rywalizacji odbywającej się w Bielsku-Białej. Niemoc na wyjeździe zielono-biało-czerwoni potrafili jednak raz przełamać - w 2011 roku, gdy awansowali do ćwierćfinału PP pokonując gospodarzy 1:0. Wtedy gola na wagę przejścia do kolejnej fazy turnieju tysiąca drużyn zdobył holenderski napastnik, Johan Voskamp.

W drugiej połowie Górale zupełnie nie mieli pomysłu na grę. Jedyną sytuację, po której mogło być groźnie, stworzył Frank Kwame Adu, który wyskoczył zza pleców defensorów Śląska, jednak zamiast strzelić w światło bramki, uderzył daleko obok niej.

W ćwierćfinale Śląsk zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz.