Słowenia lepsza od Macedonii

Reprezentacja Słowenii pokonała przed własną publicznością Macedonię 1:0 (0:0) w środowym meczu towarzyskim rozegranym w miejscowości Koper.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Roman Bezjak, a asystował mu Benjamin Verbić. 27-letni napastnik HNK Rijeka wpisał się na listę strzelców w 58. minucie gry. Było to dla niego pierwsze trafienie w barwach kadry narodowej.

Warto odnotować, że w słoweńskiej drużynie wystąpił były zawodnik Wisły Kraków, Andraz Kirm. 31-latek pojawił się na murawie w 63. minucie zastępując Verbicia i tym samym rozegrał swój 70 mecz w reprezentacji.

Wśród pokonanych znalazło się natomiast dwóch piłkarzy grających w przeszłości w Ekstraklasie. Były gracz Legii Warszawa, Iwan Triczkowski na boisku przebywał całą pierwszą połowę, a znany z występów w Wiśle Kraków, Ostoja Stjepanović rozegrał pełne 90 minut.