Smutne pożegnanie z Euro U-21. Anglicy dali Polakom lekcję futbolu

asinfo.
Polska przegrała w Kielcach z Anglią 0:3 (0:1) w czwartkowym meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21.

Prowadzenie dla zespołu z Wysp Brytyjskich uzyskał już po sześciu minutach gry uderzeniem z dystansu Demarai Gray.

Dwadzieścia minut przed końcem podwyższył z bliska Jacob Murphy, skutecznie finalizując kontratak i zagranie od autora pierwszego trafienia.

Niespełna kwadrans później sukces "Synów Albionu" przypieczętował z rzutu karnego Lewis Baker. Chwilę wcześniej drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartkę ujrzał faulujący w polu karnym Jan Bednarek.

Dzięki drugiej wygranej w tym turnieju Anglicy awansowali do półfinału z pierwszego miejsca w tabeli grupy A. "Biało-czerwoni" doznali drugiej porażki i zajęli ostatnią lokatę.