betclic

Southampton lepszy od Liverpoolu w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej

Ostatnia aktualizacja: 11/01/17 22:36, Komentarzy: 11

0
11

Liverpool przegrał na wyjeździe z Southampton FC 0:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Rewanż zostanie rozegrany 25 stycznia.

W pierwszej połowie widzieliśmy tylko jedną bramkę. W 20 minucie Southampton na prowadzenie wyprowadził Nathan Redmond. Po zagraniu Jaya Rodrigueza wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Lorisa Kariusa.
Gospodarze po pierwszych 45 minutach powinni prowadzić wyżej, ale dwie doskonałe okazje zmarnował wspomniany Redmond. Najpierw w 19 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem "The Reds", a potem w 43 minucie Karius popisał się świetną interwencją przy strzale pomocnika z ósmego metra.

Goście w zasadzie tylko raz zdołali zagrozić bramce rywali. W 18 minucie Adam Lallana zagrał do Roberto Firmino, a ten przymierzył niemal w samo okienko. Na posterunku był jednak Fraser Forster.

Na początku drugiej odsłony podopieczni Jurgena Kloppa starali się zdobyć wyrównującą bramkę, ale ich ataki były bardzo chaotyczne i nieskładne, i nie stwarzały większego zagrożenia dla gospodarzy. Co więcej, to właśnie akcje zespołu Claude'a Puela były zdecydowanie bardziej niebezpieczne, a po jednej z nich, w 66 minucie, mogli podwyższyć prowadzenie, lecz Cedric Soares trafił tylko w boczną siatkę.

W 83 minucie "The Reds" przed stratą kolejnego gola uchroniła poprzeczka - po strzale Redmonda.

Liverpool ostatecznie przegrał z Southampton FC 0:1 w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej.