Spadkowicz zdobył Puchar Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 29/05/16 18:41, Komentarzy: 2

0
2

FC Zurich pokonał w niedzielę na wyjeździe FC Lugano 1:0 i zdobył Puchar Szwajcarii.

Dzięki tej wygranej "Złote Lwy", które w tym roku zostały niespodziewanie zdegradowane z najwyższej Super League, zagrają w eliminacjach Ligi Europy.

Na Stadio di Cornaredo zwycięskiego gola dla dwunastokrotnych mistrzów tego kraju zdobył cztery minuty przed przerwą Senegalczyk Sangone Sarr. Dziewięć minut wcześniej rzut karny dla gospodarzy zmarnował Mattia Bottani.

Dla stołecznej drużyny był to dziewiąty w historii triumf w tych rozgrywkach. Wcześniej "Złote Lwy" zwyciężały również w latach 1930, 1945, 1953, 1958, 1977, 1987, 2005 i 2014.