betclic

Spalletti: Udowodniliśmy, że mam świetny zespół

Ostatnia aktualizacja: 18/08/16 09:25, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

AS Roma zremisowała na wyjeździe z FC Porto 1:1 w meczu barażowym o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Luciano Spalletti, trener zespołu z Serie A, przyznał, że z przyjemnością oglądał występ swoich podopiecznych.

- Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników w naszym pierwszym meczu w tym sezonie. Z przyjemnością oglądało się ich grę - powiedział Spalletti, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

- Co do oceny spotkania, to zbyt często oddawaliśmy piłkę rywalom w pierwszej połowie, kiedy wyszliśmy na prowadzenie. Za bardzo chcieliśmy pewne rzeczy robić na siłę, zamiast kontrolować przebieg gry. Mogliśmy poczekać na ataki rywali, kiedy prowadziliśmy i wtedy byłaby okazja, aby wykorzystać wolne miejsce na boisku, ale zamiast tego wymuszaliśmy pewne rzeczy. Jest to dla nas doświadczenie, bo nie powinniśmy tego robić - stwierdził szkoleniowiec drużyny ze stolicy Włoch.

- Porto po stracie gola się cofnęło i nie było miejsca na boisku. Powinniśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, zamiast szybko grać ją do przodu. Oddawaliśmy piłkę rywalom i zostawialiśmy im miejsce. Po czerwonej kartce musieliśmy się zreorganizować. Byliśmy jednak zwarci. Wiedziałem, że mam świetny zespół i piłkarze to udowodnili mi w tym meczu
- przyznał Spalletti.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!