Spektakularny występ w NBA! 71 punktów w jednym meczu, to najlepszy wynik od 17 lat! [WIDEO]

Matt Marton-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Donovan Mitchell minionej nocy zapisał się w historii koszykarskiej ligi NBA. Zawodnik Cleveland Cavaliers walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu nad Chicago Bulls. Rzucił aż 71 punktów, co jest najlepszym wynikiem od siedemnastu lat.
Jedynie siedmiu zawodników w historii NBA zdołało osiągnąć granicę 70 rzuconych punktów w jednym spotkaniu. Najwięcej razy tej sztuki dokonał legendarny Wilt Chamberlain, brylujący na parkietach w latach 60.
To właśnie do niego należy do dziś rekord największej liczby zdobytych punktów w jednym meczu NBA. W marcu 1962 roku rzucił równe sto "oczek". 17 lat temu do jego wyczynu zbliżył się Kobe Bryant.
Ten ostatni rzucił 81 punktów w jednym meczu. Od wielu lat nikt nie osiągnął bariery 70 "oczek". Aż do minionej nocy, gdy tej sztuki dokonał Donovan Mitchell, notując jeden z najlepszych występów w historii.
Koszykarz Cleveland Cavaliers trafił do kosza w 22 z 34 oddanych rzutów z pola. Miał siedem "trójek", skuteczny był także przy rzutach wolnych, trafiając 20 z 25 z nich.
W osiągnięciu niesamowitego wyniku pomogła mu dogrywka, bo po czterech kwartach był remis. Mitchell zdobył w niej aż 13 punktów, niemal w pojedynkę dając swojemu zespołowi zwycięstwo 145:134.
- To, że jestem zapisany na kartach historii obok takich postaci, jak Wilt Chamberlain, jest naprawdę czymś niewiarygodnym. Zawsze wierzyłem w to, że mogę być jednym z najlepszych zawodników w lidze. Jestem szczęśliwy i wdzięczny za to, że znalazłem się gronie takich wspaniałych koszykarzy - powiedział Mitchell po meczu.
Maciej Pietrasik03 Jan 2023 · 09:01
Źródło: własne/WP Sportowe Fakty