Spięcie Krychowiaka z Ronaldo [video]

Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com
Mecz Sevilli z Realem obfitował nie tylko w bramki (skończyło się na 3:2 dla gospodarzy), ale i... zachowania mniej sportowe. W jednym z nich mieli swój udział polski pomocnik Grzegorz Krychowiak oraz Cristiano Ronaldo.

W pierwszej połowie Królewscy pognali z kontrą na połowę przeciwnika. Kilkanaście metrów po przekroczeniu linii środkowej boiska doszło do spięcia między dwójką wspomnianych zawodników. Obaj próbowali wywalczyć sobie jak najlepszą pozycją - Ronaldo chciał umożliwić partnerowi podanie, Krychowiak przeciwnie, próbował być jak najbliżej Portugalczyka, by odciąć go od piłki. W ruch poszły łokcie.

Media w Hiszpanii piszą, że Ronaldo chciał uderzyć Polaka - i faktycznie, na video widać wyraźny ruch ręką skrzydłowego Realu. Ale i Krychowiak nie był tu bez winy, to on pierwszy ruchem ręki sprowokował rywala.

Ostatecznie zakończyło się bez kartek, ponieważ obaj zawodnicy nie byli akurat przy piłce, sędzia nie wychwycił incydentu.