betclic

Sponsorzy FIFA odwracają się od Blattera

Ostatnia aktualizacja: 03/10/15 12:15, Komentarzy: 2

0
2
Fot. 360b / Shutterstock.com

Najważniejsi sponsorzy FIFA domagają się natychmiastowego ustąpienia Seppa Blattera z funkcji prezydenta światowej federacji.

Oświadczenia w tej sprawie wydały Coca-Cola i McDonalds. To reakcja doniesienia ze Szwajcarii. Tamtejsza prokuratura poinformowała, że przeciwko Blatterowi toczy się postępowanie karne.

To kolejna odsłona afery w FIFA. Pod koniec maja w Zurychu zatrzymano siedmiu prominentnych działaczy FIFA. Postawiono im zarzuty korupcyjne. Blatter był poza podejrzeniami, został wybrany nawet na kolejną kadencję, ale pod presją opinii publicznej podał się do dymisji. Na stanowisku pozostanie do 26 lutego przyszłego roku, gdy odbędą się wybory nowego szefa FIFA.

Sponsorzy światowej federacji nie chcą jednak dłużej czekać na zmianę jej władz.

"Wydarzenia ostatnich dni jeszcze bardziej pogorszyły wizerunek FIFA i osłabiły publiczne zaufanie do jej kierownictwa" - napisał w oświadczeniu McDonald's.

"Z każdym mijającym dniem reputacja FIFA cierpi coraz bardziej. Federacja potrzebuje gruntownych i pilnych zmian" - dodała Coca-Cola.

Neutralność w całej sprawie zachowuje adidas, który nie domaga się odejścia Blattera, ale po prostu naprawy moralnej w FIFA.
Źródło: sport.onet.pl
Dodaj komentarz
Junior starszy
jarek62
Zarejestrowany od: 762 dni
Ilość komentarzy: 207
Oceny: +582
Kibicuje:
Lech Poznań Polska
03.10.2015 / 13:57:20
Leśne dziady tak się wrosły w stołki że i nawet traktorem ich nie oderwiesz. Co do adidasa to widocznie też paluchy maczał skoro nie występuje otwarcie tak jak inni sponsorzy.
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 940 dni
Ilość komentarzy: 4884
Oceny: +48190
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
03.10.2015 / 12:38:09
Do pudła z nim