betclic

Srebro uciekło, w niedzielę Myszka powalczy o brąz

Ostatnia aktualizacja: 12/08/16 22:48, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Artur Andrzej, wikicommons

Po dwunastu z trzynastu wyścigów żeglarskiej klasy RS:X Piotr Myszka w dalszym ciągu zajmuje trzecie miejsce! Przewaga Polaka nad rywalami znacznie się jednak zmniejszyła.

Za windsurferami już cztery dni rywalizacji w zatoce Guanabara. Piotr Myszka prezentował dzisiaj gorszą dyspozycję niż w poprzednich dniach. W rozgrywanych w piątek wyścigach zajmował kolejno trzynaste, szesnaste i szesnaste miejsce. Pozwoliło mu to utrzymać trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Jego strata do drugiego Nicka Dempseya z Wielkiej Brytanii wzrosła do aż 34 punktów i jest już niemalże nie do odrobienia.

Jednocześnie zmalała przewaga nad czwartym Pierrem le Coqiem z Francji do zaledwie 3 punktów. Blisko jest również piąty Vyron Kokkalanis z Grecji, który traci tylko pięć oczek do Myszki. Na wyraźnym prowadzeniu znajduje się Holender Dorian van Rijsselberghe.

Medale rozdane zostaną w niedzielę po rozegraniu wyścigu medalowego. Uzyskane w nim punkty będą liczone podwójnie. Polak żeby marzyć o medalu powinien dopłynąć do mety przed Francuzem i Grekiem.

W rywalizacji kobiet, która jest na tym samym etapie Małgorzata Białecka zajmuje czternasta lokatę.
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!