betclic

UEFA zamyka stadion Lecha! Na mecz z Fiorentiną

Ostatnia aktualizacja: 25/09/15 14:10, Komentarzy: 3

0
3
Fot. Carte, wikicommons

UEFA kolejny raz w tym sezonie ukarała Lecha Poznań zamknięciem stadionu za niewłaściwe zachowanie kibiców.

Poprzednio "Kolejorzowi" udało się uniknąć konsekwencji za wywieszenie przez kibiców flagi z napisem "krew naszej rasy" podczas wyjazdowego meczu z FK Sarajewo. Początkowo UEFA zadecydowała o zamknięciu stadionu w Poznaniu na jeden mecz, ale najpierw zawieszono wykonanie kary, dzięki czemu fani Lecha mogli obejrzeć mecz z Videotonem Szekesfehervar, a w końcu uznano odwołanie klubu i całkowicie ją anulowano.

Klub poinformował już, że kibice będą mogli obejrzeć z trybun mecz z Fiorentiną w Lidze Europy, ale wcale nie musi tak się stać. UEFA ukarała Lecha zamknięciem stadionu z powodu okrzyków "Piła! Piła! Biała Siła!", które fani "Kolejorza" wznosili podczas wyjazdowego meczu z FC Basel. Ponadto mistrzowie Polski będą musieli zapłacić 200 tysięcy złotych grzywny.

Władze Lecha zapowiadają odwołanie się od tej decyzji.
Źródło: przegladsportowy.pl
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 916 dni
Ilość komentarzy: 4883
Oceny: +48192
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
25.09.2015 / 14:53:48
Przesrane ma ten Lech
Kluczowy zawodnik
Makaveli
Zarejestrowany od: 1631 dni
Ilość komentarzy: 4523
Oceny: +11520
Kibicuje:
FC Barcelona Mordovia Saransk
25.09.2015 / 14:25:28
Klimaty faszystowskie w polsce w ostatnim czasie coraz bardziej modne i niektórzy politycy bezwstydnie promują już nawet hitlerowskie "ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer" (prezydent Duda, Marek Jurek, większość PiS), więc można spodziewać się kolejnych numerów na stadionach. Dlaczego motłoch miałby się hamować, skoro na salonach i ambonach już dawno puściły hamulce?

Szkoda, bo po latach pustych trybun i walk z policją wydawało się, że wreszcie zaczyna to jakoś wyglądać bardziej "po europejsku", ale niestety dalej jest po polsku. I wygląda na to, że za miesiąc będziemy w tym kraju mieć uberpolskość z ksenofobią i homofobią wywieszoną na sztandarach obok krzyża. Orzeł wielokulturowej i wieloreligijnej I i II RP dawno zapomniany.
Junior
Pinek
Zarejestrowany od: 620 dni
Ilość komentarzy: 93
Oceny: +298
Kibicuje:
Arsenal Londyn Niemcy Real Madryt
25.09.2015 / 14:37:51
Byłeś dłużej za granicą człowieku?
Ja mieszkałem w Holandii przez 3 lata i jedną z nielicznych rzeczy, której moji znajomi Holendrzy nam zazdroszczą to jest właśnie to, że "ich" nie ma. Większość rodowitych holendrów żałuje, że mają multikulti, bo przez tych ludzi mająwiększość problemów. Wbrew pozorom Polaków lubią, bo mamy zbliżone podejście do życia (generalnie), a Ci z innej wiary robią taką zadymę, że masakra. Przez jakiś czas mieszkałem w miejscowości, do której już miało wchodzić wojsko (Culemborg), bo Marokańcy walczyli z Indonezyjczykami. A zaczęło się od tego, że jakiś marokaniec zrobił problem indonezyjczykowi, ze ten je w ramadan. Do holendrów się nie rzucają, bo jest ich więcej. To tylko kwestia czasu, a w Europie będziemy mieli RPA.