betclic

Starcia kibiców w Neapolu [aktualizacja]

Ostatnia aktualizacja: 10/12/15 18:07, Komentarzy: 3

2
3
Fot. LensTravel/Shutterstock

Dzisiaj o godzinie 19 Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Napoli. Przed meczem doszło jednak do nieprzyjemnych zdarzeń - starć kibiców obu klubów. Jak donoszą media we Włoszech sytuacja w Neapolu nadal jest daleka od normalnej.

Najpierw o incydentach w Neapolu donosiła "La Gazzetta dello Sport" - o zamieszkach na placu koło dworca oraz w centrum miasta, a także o siedmiu aresztowanych Polakach. Potem Włosi pisali wręcz o "polowaniu na kibiców Legii". Media informowały z jednej strony o szukających zaczepki miejscowych fanach, a z drugiej o sympatykach polskiego zespołu, którzy przyjechali do Włoch z zamiarem konfrontacji.

Potem okazało się, że wyjazd zawodników Legii na spotkanie z Napoli został opóźniony o kilkanaście minut. Tym razem chodzi o starcia fanów włoskiej drużyny z lokalną policją. O wszystkim poinformował na Twitterze szef komunikacji warszawskiego klubu, Seweryn Dmowski, który zamieścił filmik z przejazdu autokaru legionistów pod eskortą.


Do Neapolu udała się spora grupa kibiców Legii. Na szczęście żaden z nich nie znajduje się w szpitalu, o czym również nieco wcześniej donosił Dmowski.


Polskieradio.pl natomiast poinformowało, że po zajściach w Neapolu na komisariacie przebywało kilkudziesięciu sympatyków legionistów. Sześciu z nich postawiono zarzut nielegalnego posiadania broni. Pseudokibice na spotkanie z włoską ekipą wybrali się z kijami, łomami, młotkami i ochraniaczami na zęby.

AKTUALIZACJA 18:20

Włoska agencja prasowa Ansa poinformowała przed chwilą, że do kolejnych zamieszek doszło przed stadionem Napoli. Grupa kilkunastu fanów warszawskiej drużyny obrzuciła policjantów różnymi przedmiotami. 

Nieco wcześniej pod stadionem wybuchały petardy, a na sympatyków Legii czekali kibice Napoli, którzy również zachowywali się agresywnie. Policja dokonała kolejnych zatrzymań.

Gracze Legii tymczasem bezpiecznie dotarli na stadion.
Źródło: polskieradio.pl/sportowefakty.wp.pl/La Gazzetta dello Sport/Ansa
Dodaj komentarz
Junior starszy
Mua
Zarejestrowany od: 682 dni
Ilość komentarzy: 128
Oceny: +1576
Kibicuje:
Manchester United Borussia Dortmund Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska FC Barcelona KSZO Ostrowiec
10.12.2015 / 20:17:31
Co tu można napisać.. Kibice Legii wpierdólcie im!
Junior
darmian12
Zarejestrowany od: 548 dni
Ilość komentarzy: 154
Oceny: +397
Kibicuje:
Chelsea Londyn Legia Warszawa Polska Dolcan Ząbki
10.12.2015 / 18:40:28
Powinni zajechać do krakowa i w maczety się zaopatrzyć :-)
Junior starszy
Globson
Zarejestrowany od: 1281 dni
Ilość komentarzy: 145
Oceny: +1061
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska
10.12.2015 / 18:31:02
Sycylia to gangrena Italii.
Tylko szaleniec jedzie do brudnego, ciapatego Neapolu bez kija, łoma, młotka i ochraniacza na zęby.