betclic

Stephane Antiga: Nie czas na eksperymenty

Ostatnia aktualizacja: 20/04/16 13:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

To nie czas na eksperymenty - mówi Stephane Antiga o eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Dlatego do szerokiego składu na ten turniej powołał sprawdzonych zawodników.

Zaskoczeń w składzie nie ma. Francuz postawił na zawodników, którzy ostatnio odgrywali w kadrze kluczowe role. W kadrze jest też Piotr Nowakowski. Środkowy Asseco Resovii w ostatnich miesiącach leczył kontuzję kręgosłupa.

- To nie jest czas na eksperymenty. Teraz są potrzebni doświadczeni zawodnicy, którzy zapewnią nam olimpijski awans. Nowakowski jest jednym z filarów reprezentacji i zależy mi na jego powrocie. Wierzę, że poleci z nami do Tokio - wyjaśnia francuski szkoleniowiec.

W porównaniu do składu na styczniowy turniej kwalifikacyjny w Berlinie nie ma tylko Damiana Wojcieszka. Zastąpił go Piotr Gacek.

- Wojcieszek nie gra w klubie. Z kolei Gacek ma za sobą świetny sezon ligowy. Zasłużył na powołanie - tłumaczy Antiga.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Biało-czerwoni zagrają w nim z Japonią, Iranem, Australią, Chinami, Wenezuelą, Francją i Kanadą. Awans wywalczą trzy najlepsze drużyny oraz najlepsza drużyna z Azji.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!