betclic

Stępiński: Wyjazd na EURO to dla mnie bardzo duże doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 16/07/16 14:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Po kilku tygodniach do drużyny Ruchu dołączył jej najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu, Mariusz Stępiński. Po mistrzostwach Europy we Francji „Stępel” udał się na dwutygodniowy urlop, a w piątek wrócił do treningów z drużyną.

Podczas gdy ligowcy odpoczywali po zakończonym sezonie, Stępiński ciężko pracował na zgrupowaniach reprezentacji Polski, a także w czasie Euro. Dlatego po mistrzostwach, zgodnie z wytycznymi UEFA, zawodnik dostał dwa tygodnie wolnego.
– Potrzebowałem trochę wytchnienia, by odpocząć od tego wszystkiego. Ale teraz już wracam do treningów i jestem głodny piłki. Cieszę się, że znów mogę wybiec na boisko – podkreśla zawodnik w rozmowie z oficjalną witryną Niebieskich. – Stęskniłem się też za drużyną, bo tworzymy bardzo fajną grupę. Kilku chłopaków odeszło, kilku przyszło, więc będę musiał się z nimi zapoznać – dodał najlepszy napastnik Ruchu w poprzednim sezonie.

Choć „Stępel” nie wystąpił w żadnym meczu na Euro, mocno podkreśla ile dał mu wyjazd do Francji w towarzystwie najlepszych polskich piłkarzy. – Wyjazd na mistrzostwa to dla mnie bardzo duże doświadczenie. Wiemy jakich zawodników mamy w reprezentacji. Ja trenowałem razem z nimi przez sześć tygodni. Mam nadzieję, że coś z tego wyniosę, ale to okaże się na boisku – mówi Mariusz Stępiński, który po fantastycznej turniejowej przygodzie wraca na ligowe boiska. – Ekstraklasa to mój chleb powszedni. Euro już się skończyło, wracamy do rzeczywistości. Fajnie, że liga już rusza i będę miał okazję znów zagrać – cieszy się „Stępel”. – Czy będę w kadrze na jutrzejszy mecz? Jestem na to gotowy. Bez problemu dałbym radę, ale oczywiście decyzja należy do trenera – zaznaczył 21-letni napastnik. Najważniejsze, żeby jutro wygrać. Od początku trzeba łapać punkty, bo później może ich zabraknąć – zakończył swoją wypowiedź Mariusz Stępiński.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela