betclic

"Stoch ma prawo myśleć o wygranej w Pucharze Świata"

Ostatnia aktualizacja: 19/11/15 10:14, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

W najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal tegoroczne zmagania w Pucharze Świata rozpoczną skoczkowie narciarscy. Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, jest przekonany, że reprezentanci Polski dadzą nam wiele powodów do radości.

- Największą szansę na równe i dalekie skakanie przez cały sezon ma Kamil Stoch, który zdobył już Kryształową Kulę i ma prawo znów myśleć o takim triumfie. Jeśli obędzie się bez wpadek, to możemy na niego liczyć. Zwróciłbym też uwagę na Gregora Schlierenzauera, który wraca do wielkiej formy - mówi były trener Adama Małysza w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

W letnich zawodach ze znakomitej strony zaprezentował się Dawid Kubacki, który do sezonu przygotowywał się z kadrą B. 25-letni skoczek wygrał konkursy w Wiśle i Hinterzarten, a w klasyfikacji generalnej cyklu zajął piąte miejsce. Tajner uważa, że Kubacki może być jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Prezes PZN zauważa, że zawodnik znacząco poprawił technikę skoku.

- Od kilku lat Dawid pracował z trenerami nad spłaszczeniem skoku, ale nie przynosiło to wymiernych efektów. Wreszcie jednak zawodnik i sztab szkoleniowy wypracowali odpowiedni kierunek. Przez całe lato odbicie wyglądało bardzo dobrze - mówi Tajner.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!