betclic

Stoch ma problemy z barkiem i kolanem. Lekarz skoczków uspokaja

Ostatnia aktualizacja: 06/01/17 08:06, Komentarzy: 2

0
2
Fot. krumcek / Shutterstock.com

Kamil Stoch świetnie zaprezentował się na treningu przed zawodami w Bischofshofen. O formę naszego skoczka jesteśmy spokojni, martwią nas jego problemy zdrowotne. Polak wciąż odczuwa skutki upadku z Innsbrucku, w dodatku powrócił problem z początku sezonu - ból kolana.

Stoch upadł w serii próbnej przed konkursem w Innsbrucku. Choć mocno się poobijał, a lekarz kadry nie był pewien, czy nie doszło do żadnego złamania, to wziął udział w konkursie i zajął w nim czwarte miejsce.

- Poczułem ulgę, gdy okazało się, że nie ma złamania. Jest duży obrzęk, ale więzadła są całe. Choć ręka nie jest do końca ruchoma, to nie ogranicza Kamila. Będziemy działać, żeby zmniejszyć jego dyskomfort - mówi Aleksander Winiarski, lekarz kadry, w rozmowie z portalem Sport.pl.

Kolejny problem pojawił się po treningu w Bischofshofen. Stoch poleciał bardzo daleko, ale wylądował w głębokim przysiadzie. Po próbie trzymał się za kolano, z którym miał już problemy na początku sezonu. Lekarz naszych skoczków uspokaja jednak, że nic złego się nie stało.

- Nie ma nawet potrzeby jechać do szpitala na badania - komentuje Winiarski.

Początek dzisiejszych zawodów w Bischofshofen o 16:45. W pierwszej serii Stoch będzie rywalizował z Manuelem Fettnerem. Po trzech z czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni nasz zawodnik zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji cyklu. Do prowadzącego Daniela Andre Tande traci zaledwie 1,7 pkt.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Junior starszy
seba456789
Zarejestrowany od: 342 dni
Ilość komentarzy: 377
Oceny: +2386
Kibicuje:
Polska
06.01.2017 / 08:54:33
Oby tylko nie było tak że wygra ten turniej a później będzie coś nie tak z kolanem i straci pół sezonu i formę.
Senior
Hektoreczek3
Zarejestrowany od: 533 dni
Ilość komentarzy: 535
Oceny: +4299
Kibicuje:
Bayern Monachium Polska Real Madryt Hiszpania
06.01.2017 / 08:28:00
Nie ma się co martwić o Kamila. Dziś wygrywa TCS!! Powodzenia:)