Stoch najlepszy na mamucie w Vikersund! Polak odrabia straty do Krafta w klasyfikacji generalnej PŚ

Andrey Yourlov/Shutterstock
Kamil Stoch wygrał konkurs indywidulany na mamuciej skoczni w Vikersund. Polak na drugim miejscu - za Stefanem Kraftem - zakończył cykl Raw Air.

Skakanie w pierwszej serii spośród naszych skoczków zaczął Dawid Kubacki. Uzyskał 214 metrów i zajął 20 miejsce.

Siedem i pół metra dalej pofrunął Maciej Kot, który uplasował się na 14 pozycji.

Słabiej wypadł natomiast Piotr Żyła, który nie doleciał nawet do dwusetnego metra - 195 m - i został sklasyfikowany na 28 lokacie.

Fantastycznie zaprezentował się Kamil Stoch - 238,5 metra pozwoliło mu zakończyć pierwszą serię jako wicelider. Liderem zaś był Andreas Wellinger - tylko 0,6 punktu straty naszego zawodnika - a na trzecim miejscu znalazł się Stefan Kraft.

W drugiej odsłonie Piotr Żyła poprawił się o dwanaście metrów - 207 m - i ostatecznie dzisiejsze zawody zakończył na 23 pozycji.

Swój rekord życiowy ustanowił natomiast Dawid Kubacki - 232 metry dały mu 17 lokatę.

Dobrze w swojej drugiej próbie spisał się również Maciej Kot, który uzyskał 221 metrów i został sklasyfikowany na 14 miejscu.

Kamil Stoch wylądował natomiast na 237 metrze i dzięki fatalnemu skokowi Wellingera - tylko 166 metrów - wygrał konkurs na mamuciej skoczni w Vikersund.

Zwycięzcą całego cyklu Raw Air został Stefan Kraft. Drugie miejsce dla Kamila Stocha, który odrabia straty do Austriaka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - traci tylko 31 "oczek".