betclic

Stoch: Nie wyobrażam sobie skakania w takim wieku co Kasai

Ostatnia aktualizacja: 17/03/16 19:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tyler Olson/Shutterstock

Noriaki Kasai w pierwszym konkursie na skoczni w Planicy zajął 6 miejsce. Był to jego pięćsetny występ w konkursie Pucharu Świata. Pełen podziwu dla japońskiego skoczka jest Kamil Stoch.

- Prywatnie zawsze jest uśmiechnięty, otwarty, sympatyczny i - co bardzo mnie fascynuje - nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca. Za każdym razem stara się wygrać zawody - powiedział polski zawodnik cytowany przez serwis sportowefakty.wp.pl.

Kasai w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w obecnym sezonie plasuje się na ósmej pozycji. 43-letni skoczek pięciokrotnie zajmował miejsce na najniższym stopniu podium.

Nie wyobrażam sobie skakania w takim wieku, bo jeszcze troszkę do niego mam. Na pewno jest to duży wyczyn. Jemu się chce i robi to z radością. Naprawdę go podziwiam - przyznał Kamil Stoch.

Japończyk w swojej karierze trzy razy sięgał po medale igrzysk olimpijskich, w kolekcji ma ponadto siedem medali mistrzostw świata oraz złoto z mistrzostw świata w lotach. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dwukrotnie zajmował miejsca w pierwszej trójce.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!