betclic

Stoch: Skoczyłem na luzie i bez presji, co przyniosło efekt

Ostatnia aktualizacja: 22/02/16 20:43, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Piotr Drabik, flickr.com

Kamil Stoch wygrał dzisiaj kwalifikacje do konkursu Puchara Świata na skoczni w Kuopio. O swoich wrażeniach po eliminacjach opowiadał dla serwisu skijumping.pl. 

Polski zawodnik wylądował na 128 metrze, dzięki czemu wygrał kwalifikacje. Warto wspomnieć, że na treningu poprzedzającym eliminacje oddał katastrofalny skok, uzyskując raptem 82,5 metra. Skąd taka zmiana? Kamil Stoch wyjaśniał to w wywiadzie dla portalu skijumping.pl.

- Ten skok z kwalifikacji był udany, sprawił mi dużo satysfakcji. Cieszę się, bo to był skok oddany całkowicie na luzie i bez presji, co przyniosło efekt - powiedział.

Co zadziwiające, po tak świetnym skoku nasz mistrz świata i mistrz olimpijski nie znalazł się składzie reprezentacji Polski na dzisiejszy konkurs drużynowy. 28-letni skoczek nie chciał się jednak wypowiadać na temat decyzji Łukasza Kruczka.

Jeśli chodzi o moją absencję w konkursie drużynowym, to trzeba już rozmawiać z trenerem, ja nie chcę się na ten temat wypowiadać, bo nie jest to po prostu moja rola - zaznaczył.

Jutro odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni w Kuopio.
Źródło: skijumping.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!