betclic

Stoch: Ten weekend może być super

Ostatnia aktualizacja: 23/01/16 07:27, Komentarzy: 0

0
0
Fot. praszkiewicz / Shutterstock.com

Kamil Stoch z bardzo dobrej strony zaprezentował się w piątkowych skokach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Nasz zawodnik dzięki próbie na odległość 134,5 metra wygrał kwalifikacje.

- To był udany dzień. Wszystkie trzy próby mogę zaliczyć do bardzo dobrych - cieszył się Stoch w rozmowie z TVP Sport. 

- Na swojej skoczni, przy takich kibicach trudno jest coś zepsuć. Po pierwsze głupio. Po drugie - dzisiaj wreszcie mogłem się skoncentrować na sobie i zrobić swoją pracę tak jak potrafię. Energia, która płynie od tych ludzi, dodaje mi jeszcze więcej siły - twierdzi mistrz olimpijski z Soczi.

Pierwsza część obecnego sezonu była dla Stocha bardzo słaba. 28-letni skoczek tylko raz uplasował się w najlepszej dziesiątce pucharowych zawodów. Zdarzało się, że odpadał już w kwalifikacjach do zawodów.

- Uważam, że od początku sezonu byłem dobrze przygotowany fizycznie. Coś się jednak pogubiło. Skoki są taką dyscypliną, w której na sukces musi się złożyć bardzo wiele elementów. Brakowało kilku trybików. Teraz zaczynają funkcjonować tak jak trzeba. Będzie dużo łatwiej. Wróciłem na dobre tory. Ten weekend może być naprawdę super - uważa Stoch.

W sobotę w Zakopanem zostanie rozegrany konkurs drużynowy. Poza Stochem w reprezentacji Polski zobaczymy Stefana Hulę, Andrzeja Stękałę i Macieja Kota. W niedzielnym konkursie indywidualnym wystartuje dziewięciu naszych skoczków. Oprócz wymienionej czwórki będą to Jakub Wolny, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Krzysztof Biegun.
Źródło: sport.tvp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!