betclic

Stokowiec: Zagłębie się nie zmieni

Ostatnia aktualizacja: 22/05/16 17:06, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

– Systematycznie przygotowujemy zawodników, by byli lepiej wytrenowani i dysponowali większą mocą. Zawodnicy Zagłębia mają być przygotowani do gry co 3 dni – przyznał w swoim ostatnim wywiadzie szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin, Piotr Stokowiec.

W ostatecznym rozrachunku lubinianie zajęli w ligowej tabeli bardzo wysokie trzecie miejsce i tym samym wywalczyli sobie udział w kolejnych eliminacjach Ligi Europy. Warto także zaznaczyć, iż miedziano-biało-zieloni są beniaminkiem Ekstraklasy.

Rywalizacja sportowa polega na tym, by utrzymać się na wysokim poziomie. Utrzymać się na topie jest trudno i powtórzenie ostatniego sukcesu łatwe nie będzie. Mogę jednak zagwarantować, że dołożymy wszelkich starań, by grać o najwyższe cele. W przyszłym sezonie Zagłębie się nie zmieni, jeśli chodzi o waleczność, organizację czy przygotowanie – powiedział były opiekun Polonii Warszawa, cytowany przez "zaglebie.com".

Systematycznie przygotowujemy zawodników, by byli lepiej wytrenowani i dysponowali większą mocą. Zawodnicy Zagłębia mają być przygotowani do gry co 3 dni. Planujemy zakup specjalnej maszyny do treningu mocy, chcemy się rozwijać, wprowadzać nowe rozwiązania, które pozwolą zespołowi awansować na kolejny poziom – zaznaczył.

– Taktykę determinuje technika. To jak zespół funkcjonuje, zależne jest od umiejętności zawodników i oczywiście od ich motorycznego przygotowania. Ważna jest też odporność psychiczna, by udźwignąć wcześniej nakreślony plan i samo zrozumienie taktyki. Uważam, że wszyscy nasi piłkarze doskonale rozumieli nasz zamysł na grę, czuli to i dlatego potrafiliśmy reagować na boiskowe sytuacje. Przypadkowe sytuacje udało się nam ograniczyć do minimum – dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!