betclic

"Strzeleckie dokonania Lewandowskiego mówią same za siebie"

Ostatnia aktualizacja: 08/10/15 07:18, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Kapitan Norwich City, a zarazem podstawowy obrońca reprezentacji Szkocji, Russell Martin, przyznał w wywiadzie dla Sky Sports, że Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych zawodników przeciwko którym przyszło mu grać.

Martin powstrzymywał napastnika reprezentacji Polski w pierwszym meczu eliminacyjnym między reprezentacjami Polski i Szkocji, który zakończył się remisem 2:2. Teraz zadanie wydaje się jednak trudniejsze, bo Lewandowski pozostaje w kapitalnej formie - w ostatnich czterech meczach wbił rywalom aż 12 bramek.

- Jego strzeleckie dokonania mówią same za siebie. Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy przeciwko, którym grałem - powiedział Martin.

- Jako obrońca zawsze staram się dostrzec mocne strony napastnika po to by móc je skutecznie ograniczyć podczas gry. Piłkarze tacy jak Lewandowski, Mueller czy Goetze, którzy grają w naszej grupie to obecnie ścisły top na swoich pozycjach. Lubię mierzyć się z tak klasowymi piłkarzami. Po to tak ciężko trenowałem całą karierę. Robię to tydzień w tydzień w Premier League, więc nie jest to dla mnie nic nowego - dodał piłkarz, dla którego czwartkowe spotkanie z Polską może być 22. spotkaniem w reprezentacyjnych barwach.

- Musimy wygrać z Polską. Nie będzie to łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Pokazywaliśmy się z dobrej strony w dwóch ostatnich meczach przeciwko tej drużynie
- zakończył.

Spotkanie pomiędzy Szkocją a Polską na Hampden Park w Glasgow rozpocznie się o 20:45.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!