betclic

Sunderland rozwiązał kontrakt z Eboue

Ostatnia aktualizacja: 31/03/16 16:27, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Emmanuel Eboue nie jest już zawodnikiem Sunderlandu – poinformowano na stronie internetowej angielskiego klubu. Działacze "Czarnych Kotów" postanowili rozwiązać z nim kontrakt, po tym jak FIFA ukarała go rocznym zawieszeniem.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej we wrześniu 2014 roku został ukarany przez Komitet Dyscyplinarny FIFA z powodu niespłacenia zaległości wobec swojego byłego agenta Sebastiena Boisseau. 32-latek uważał, że nie powinien zwracać mu pieniędzy i odwoływał się do Trybunału Arbitrażowego. Ten jednak podtrzymał decyzję Komitetu Dyscyplinarnego. Zawieszenie Eboue zostanie anulowane, jeżeli ureguluje on zaległości.

Prawy obrońca został zawodnikiem Sunderlandu 9 marca bieżącego roku. Z zespołem ze Stadium of Light związał się wtedy kontraktem, który miał obowiązywać do końca czerwca. Wcześniej występował w Galatasaray'u Stambuł, Arsenalu Londyn i KSK Beveren.

To kolejny piłkarz Sunderlandu, z którym w tym sezonie rozwiązano kontrakt. Wcześniej w ten sam sposób ukarano Adama Johnsona, który był podejrzany o kontakty seksualne z niepełnoletnią dziewczyną.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
EmilioZlatanBarca
Zarejestrowany od: 1709 dni
Ilość komentarzy: 2019
Oceny: +28754
Kibicuje:
Manchester United Liverpool FC Legia Warszawa Lech Poznań Polska Real Madryt FC Barcelona Hiszpania
01.04.2016 / 01:09:51
Nie od dziś wiadomo, że z piłkarzami z Afryki trudno się dogadać, a już w szczególności jeśli chodzi o kasę... ^^
Być taką złotówą i tracić przez to pracę...
Masakra...

Tabela