Sunderland w trzeciej rundzie Pucharu Ligi

Ostatnia aktualizacja: 25/08/16 09:51, Komentarzy: 0

0
0

Piłkarze Sunderlandu pokonali przed własną publicznością w meczu 2. rundy Pucharu Ligi Angielskiej trzecioligowe Shrewsbury Town 1:0 (0:0) i tym samym awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się na Stadium of Light.

Jedynego gola dla podopiecznych Davida Moyes'a zdobył wypożyczony z Manchesteru United Adnan Januzaj. 21-letni belgijski pomocnik na listę strzelców wpisał się w 83. minucie rywalizacji. Wówczas młody skrzydłowy popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

Na ligowe boiska drużyna z Tyne and Wear wróci już w najbliższą sobotę (27 września). Wówczas zmierzy się z ekipą Southampton, która podobnie jak Czarne Koty nie zanotowała jeszcze w tym sezonie na swoim koncie zwycięstwa. Pierwszy gwizdek arbitra nad St. Mary's Stadium rozbrzmi o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Do kolejnej rundy EFL Cup awansował również czwartoligowy Accrington Stanley, który dość niespodziewanie wygrał na własnym terenie po dogrywce z Burnley FC. Bramkę na wagę triumfu strzelił w 120. minucie Matthew Pearson.