betclic

Piotr Świerczewski przeprasza za pobicie

Ostatnia aktualizacja: 12/01/16 17:49, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Sławek, wikicommons

Tydzień temu doszło do incydentu z udziałem byłego reprezentanta Polski, Piotra Świerczewskiego. Podczas VI Międzynarodowego Noworocznego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Burmistrza Dębicy miał on pobić kierownika drużyna Polonez Wiedeń.

W przesłanym do PZPN oświadczeniu Świerczewski przeprasza i deklaruje przekazanie pewnej kwoty na cele charytatywne. Poniżej pełna treść jego komunikatu:

"Jest mi niezmiernie przykro z powodu incydentu, jaki zdarzył się z moim udziałem podczas niedawnego halowego turnieju piłkarskiego w Dębicy. Popełniłem czyn karygodny, niegodny byłego reprezentanta Polski i członka sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski do lat 21. Uderzenie człowieka, nawet jeśli byłem przez niego bardzo prowokowany, a on sam był pod wyraźnym wpływem alkoholu, nigdy nie powinno mieć miejsca.

Chciałbym gorąco przeprosić wszystkich uczestników i organizatorów turnieju w Dębicy. Przepraszam też osobę, która odczuła najbardziej skutki mojej agresji. Stawiam się do dyspozycji władz Polskiego Związku Piłki Nożnej i jego organów dyscyplinarnych.

Jednocześnie deklaruję wpłatę 3000 zł na rzecz fundacji czy organizacji charytatywnej, którą wskażą organizatorzy turnieju w Dębicy.

Piotr Świerczewski"
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 694 dni
Ilość komentarzy: 3369
Oceny: -6247
Kibicuje:
AC Sparta Praga Cardiff City FC Nantes Hamburger SV Wisła Kraków Lech Poznań
12.01.2016 / 17:52:25
Dla takich przeprosin warto było dać się pobić.