Świetne Torino, cudowna bramka Benassi [video]

Piłkarze Torino FC pokonali na własnym terenie w ramach 6. kolejki włoskiej ekstraklasy US Citta di Palermo 2:1 (1:0) i tym samym przesunęli się na drugą pozycję w tabeli. Całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.

Pierwszego gola dla turyńskiego zespołu strzelił tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część rywalizacji Maxi Lopez, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali, Stefano Sorrentino.

Na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy niedzielnego spotkania wyprowadził natomiast w 48. minucie fantastycznym strzałem wychowanek Interu Mediolan Marco Benassi. Dla 21-latka było to pierwsze trafienie w bieżących rozgrywkach ligowych.

Przyjezdnych stać było tylko na gola honorowego. Jedyną bramkę dla Rosanero zdobył Giancarlo Gonzalez. Kostarykański obrońca wykorzystał wyśmienite dośrodkowanie z lewego skrzydła Franco Vasqueza i precyzyjnym strzałem głową pokonał bezradnego Daniele Padellego.

Warto także zaznaczyć, iż Torino FC kończyło mecz w dziewiątkę. Czerwonymi kartkami ukarani zostali bowiem odpowiednio w 61. minucie Cristian Molinaro (za dwie żółte) oraz tuż przed końcem meczu Joel Obi.